BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmatur 5108448
*
nr 510 8448
Takarmatur
Keramik
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2008
kl 17:34:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 21:21:38
1
200 kr
25/2 12:54:59
2
250 kr
25/2 17:29:02
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
5238 Takarmatur
Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors, pla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:31
-
5016 Takarmatur
Karl Johanstil, metall, Dia 56. Höjd: ca76cm, mässing
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:34
-
5030 Takarmatur
mässing och glas, Höjd: 72cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
5255 Takarmatur
med glaskupor, 1930-tal. Diameter: 68 cm, höjd: ca..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:11
-
4100 Takarmatur
med prismor. Höjd: 60 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:47
-
5018 Takarmaturer
2 st, med prismor. Diameter: 35cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:59
*
Takarmatur
nr 510 8448
Takarmatur
Keramik
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 21:21:38 | 1 | 200 kr |
25/2 12:54:59 | 2 | 250 kr |
25/2 17:29:02 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
5238 Takarmatur
Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Orrefors, pla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:31 -
5016 Takarmatur
Karl Johanstil, metall, Dia 56. Höjd: ca76cm, mässing
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:34 -
5030 Takarmatur
mässing och glas, Höjd: 72cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
5255 Takarmatur
med glaskupor, 1930-tal. Diameter: 68 cm, höjd: ca..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:11 -
4100 Takarmatur
med prismor. Höjd: 60 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:47 -
5018 Takarmaturer
2 st, med prismor. Diameter: 35cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:59